Dan ružičastih majica

Na Dan ružičastih majica, posljednje srijede u veljači, nosili smo ružičasti bedž i pridružili se tisućama onih koji su istoga dana rekli NE vršnjačkom nasilju.

Predsjednik Vijeća učenika,  Bruno Malnar iz  4.a razreda, prije početka  nastave učenicima je pročitao obavijest o tome kako je nastalo obilježavanje Dana ružičastih majica u svijetu.

Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Bio je to dan kada se nasilju odlučilo reći – dosta! Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter. U Hrvatskoj je s obilježavanjem toga dana započelo 2014. godine, a u našoj školi 2016. godine.

Na kraju obavijesti  učenicima je proslijeđena poruka Nastavničkog vijeća u kojoj stoji kako je škola ponosna na svoje učenike među kojima vlada uzajamno poštovanje i uvažavanje, među kojima nema mjesta za nasilje.

Nakon što su učenicima podijeljeni ružičasti bedževi svi su se potpisali na ružičasti hamer tako da su ostavili otisak palca čime su još jednom dali podršku borbi protiv nasilja. NE nasilju svojim potpisom rekli su i nastavnici škole te ravnatelj.

objavio: Marica Keča   datum: 1. 3. 2017.

« Travanj 2024 »