Festival znanosti 2017.

Po drugi puta Festival znanosti , manifestacija posvećena popularizaciji znanosti, održavao se u Gradu Čabru. Tema ovogodišnjeg 15. festivala bila je „Znanost i vrijeme“.

Od 24. do 28. travnja učenici i djelatnici škole mogli su sudjelovati u brojnim aktivnostima koje su vodili učitelji, nastavnici, profesori, umjetnici, znanstvenici…

U našoj je školi organizirano predavanje za učenike i djelatnike „Potkornjaci i smreka u vremenu i prostoru – kaotičan ili skladan međuodnos kukca i šume?“ koje je vodio dr. sc. Boris Hrašovec, djelatnik Zavoda za zaštitu šuma i lovno gospodarenje i profesor na Šumarskom fakultetu u Zagrebu.

Grupa učenika sudjelovala je u radionicama o smeđem medvjedu „Life Dinlap Bear“ koje su vodili predstavnici sa Zavoda za biologiju, Veterinarskog fakulteta u Zagrebu prof. dr. Đuro Huber i Slaven Reljić, dr. veterinarske medicine.

Učenici predvođeni nastavnicom Likovne umjetnosti Maje Vodanović pogledali su likovnu izložbu na kojoj su predstavljeni radovi Andreja Zbašnika „Proces transformacije jednog estetskog koda u drugi, Analogno u digitalno“ i Vanje Vukadinović „Koraci“.

U ostala događanja na području Grada Čabra učenici su se uključili prema svom slobodnom izboru.

Moto festivala:

Nad svime bog je Kronos,
ko vječni teče vrutak,
a dah mu je trenutak.
D. Cesarić

Fotografije s radionica „Life Dinlap Bear“:

objavio: Marica Keča   datum: 2. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »