Summa summarum 2020.- učenici naše škole sudjelovali su na ukupno 4 državna natjecanja!

Usprkos svim otežavajućim i izazovnim uvjetima rada koje je donijela 2020. godina, iza nas je još jedna uspješna sezona školskih, županijskih i državnih natjecanja na kojima su učenici SŠ "Vladimir Nazor" Čabar postigli rezultate vrijedne pažnje.

U školskoj godini 2019./2020. sudjelovalo je ukupno 22 učenika na natjecanjima iz hrvatskog jezika, engleskog jezika, geografije, povijesti, logike, biologije, kemije, matematike. Učenici su sudjelovali i na LiDraNo smotri,  LIK natjecanju, kvizu Čitanjem do zvijezda te sportskim natjecanjima.

Posebno pohvale idu učenicima Marku Žagaru, Janu Tonchiji, Marini Šoštarić i Petru Uleu te njihovim profesoricama Radojki Blažević, Lovorki Marijanović i Valentini Tomac koji su sudjelovali na ukupno četiri državna natjecanja. Učenik Marko Žagar (4.a) ponovno je pod mentorstvom profesorice Radojke Blažević sudjelovao na državnom natjecanju iz matematike gdje je osvojio 6. mjesto. Marko Žagar je sudjelovao i na državnom natjecanju iz logike, pod mentorstvom profesorice Lovorke Marijanović, na kojem je ostvario 4. mjesto. S profesoricom Valentinom Tomac je rad iz podrčja geografije te je rad branio na državnoj smotri natjecanja Opisujemo sustave. Jan Tonchia (4.a) također je sudjelovao na  državnoj razini natjecanja Opisujemo sustave gdje je svojim radom iz područja geografije osvojio 3. mjesto. Marina Šoštarić (2.a) i Petar Ule (2.a) sudjelovali su na državnom natjecanju iz geografije te su se pod mentorstvom profesorice Valentine Tomac plasirali na 9. i 10. mjesto.

Na državnoj razini kviza Čitanjem do zvijezda ove godine sudjelovali su učenici 2.a razreda Karmen Frbežar i Adrian Godeša.

Osim s uspjesima učenika i profesora  na državnim natjecanjima, ponosni smo i s uspjesima učenika na županijskoj razini natjecanja. Posebno ističemo učenike Karmen Frbežar (2.a), Jana Koceta (2,a) te Jana Tonchiu (4.a). Karmen Frbežar je s likovnim radom Vječna (ne)savršenost osvojila je 2. mjesto na županijskoj razini LIK natjecanja. Jan Kocet sudjelovao je na županijskom natjecanju iz biologije te ostvario 2. mjesto, dok je Jan Tonchia osvojio 2. mjesto na natjecanju iz kemije.

Čestitamo na uspjesima i pohvaljujemo trud svih učenika i profesora koji su ove godine, unatoč brojim otežavajućim uvjetima, sudjelovali na natjecanjima!

objavio: Bojana Mihajlović   datum: 21. 12. 2020.

« Ožujak 2024 »