Kako smo završili prvo polugodište

Petak, 23. prosinca bio je posljednji nastavni dan u prvom polugodištu  ispunjen brojnim, ali zanimljivim aktivnostima.

Naši su se profesori potrudili organizirati mnoge aktivnosti za nas. Prvo, nakon što smo na SRZ dobili svoje zaslužene ocjene, stručna suradnica Marica Keča održala je edukativno predavanje. Pokušala nas je nešto naučiti o e-knjizi (što je to, koje su njezine prednosti i nedostaci), prezentirala nam je rezultate istraživanja provedene u našoj školi koji uključuju poznavanje e-knjige. Uputila nas je na CARnet-ovu stranicu na kojoj se nalazi e-lektira. Nakon što smo nešto i zapamtili, pošli smo na veliki odmor. A poslije nam je Kazališni studio iz Dubrovnika predstavio Shakespearea i njegovo doba na posve drugačiji način. To nije bila klasična predstava već kombinacija  predstave, radionica i predavanja. Naime, originalni igrani prizori u izvedbi profesionalnih glumaca izmjenjivali su se s proznim dijelovima koji se tiču života i djela autora, povijesnog i kulturnog okruženja, utjecaja, ukratko svega što je bitno za razumijevanje njegova djela. U radioničkom dijelu predstave u prizore su se uključili i učenici, stječući tako svoja, nerijetko prva, nezaboravna glumačka iskustva. Među njima su bili: Ivana Štimac, Ana-Marija Koritnik, Denis Tušek, Sanjin Trope, Mario Ćuro, Borna Šarić, Nikol Malnar i … . Super nam je bilo. Uz smijeh i zabavu naučili smo i nešto novo.

objavio: dorotea rajšel Eleonora Piščević   datum: 16. 2. 2012.