Edukacija o zaštiti na radu

11. listopada učenici strukovne škole sudjelovali su u provedbi projekta Primjena mjera i informiranost o zaštiti na radu.

Hrvatski zavod za zaštitu zdravlja i sigurnost na radu državna je ustanova čiji je glavni cilj doprinos poboljšanju kvalitete zaštite zdravlja i sigurnost na radu. Već treću godinu zaredom provodi  projekt Primjena mjera i informiranost o zaštiti na radu u srednjim strukovnim školama smatrajući kako je svijest o važnosti zaštite na radu općenito nedovoljno razvijena.

Uključivanje učenika strukovnih škola kao budućih radnika u aktivnosti vezane za sigurnost i zaštitu zdravlja u praktičnoj nastavi i kod poslodavca predstavlja snažan alat za jačanje kulture sigurnosti na radnom mjestu. Znanje, razumijevanje i kompetencije u ovom području preduvjet su očuvanja zdravlja radnika na radnom mjestu tijekom radnog vijeka, a škola je upravo mjesto gdje tu svijest treba razvijati.

Iako naši učenici strukovnih zanimanja na početku prve godine naukovanja slušaju i polažu ispit iz Zaštite na radu smatrali smo da nije suviše da to čuju i s druge perspektive te smo se uključili u realizaciju projekta Primjena mjera i informiranost o zaštiti na radu.

Realizacija projekta je uključivala anketiranje o razvijenosti svijesti učenika o zaštiti na radu nakon čega je održana prezentacija o primjeni pravila zaštite na radu vezano za buduće zanimanje.

objavio: Marica Keča   datum: 18. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »