Obilježavanje Međunarodnog dana srednjoškolaca

Međunarodni dan srednjoškolaca svake se godine obilježava 17. studenog u spomen na 1939. godinu kada su praški studenti i srednjoškolci , zbog prosvjeda protiv nacističke okupacije, streljani bez suđenja.  Time se želi odati počast stradalim prosvjednicima, ali i osvijestiti važnost srednjoškolskih prava.

Upravo s tom namjerom u školi smo obilježili taj važan dan za sve učenike. Kako bismo se malo odmaknuli od svakodnevnih nastavnih sadržaja i pobliže upoznali posebnosti i nadarenosti naših učenika, odlučili smo na njihov dan dati im priliku da svoje talente i sposobnosti pokažu pred cijelom školom. Nastupala je tako glumačka družina Spinoglumci koju čine Matija Žagar iz 4.a, Sara Buneta iz 3.a te Iva Hudolin i Patrick Poje iz 2.a razreda s već poznatim igrokazom Ive i Tune

Izvedbom pjesme All of me Johna Legenda raznježile su nas Melanie Lakota i Sara Turk, a potom su se pridružili i ostali učenici iz 2. a razreda te nas za kraj ovog programa nasmijali uprizorenjem autorskog skeča Tipovi srednjoškolaca.  Osim navedenih izvedbi, svakako treba spomenuti i umjetničke slike različitih tematika čije su autorice Veronika Milošević iz 4. a i Sara Turk iz 2. a razreda, a koje su tijekom čitavog programa bile izložene učenicima i nastavnicima kako bi se mogli upoznati s načinom njihova nastanka, tehnikama crtanja i motivima koji su inspirirali naše umjetnice.

Svojim su nastupima učenici pokazali da, osim redovitih školskih obaveza, pronalaze vrijeme i za ove iznimno cijenjene i hvalevrijedne umjetničke aktivnosti u kojima ih svakako treba podupirati te neprestano tragati za njihovim novima i još neotkrivenim talentima.

objavio: Tihana Zbašnik   datum: 22. 11. 2017.

« Travanj 2024 »