preskoči na sadržaj

Prema Zakonu o strukovnom obrazovanju,Zakonu o obrtu te Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj  školi naši učenici koji završavaju strukovno obrazovanje u trajanju od tri godine polažu:

pomoćnički ispit te
izrađuju i brane završni rad.

Za učenike koji su uspješno završili i općeobrazovni dio programa i naukovanje pomoćnički ispit organizira se istovremeno sa završnim ispitom. Pomoćnički ispit organizira se na mjestu gdje je učenik bio na naukovanju, a završni rad u školi.

Pomoćnički ispit se sastoji od praktičnog dijela i stručno-teorijskog dijela (ispit znanja).

Završni rad sastoji se od izradbe i obrane završnog rada na temu koju učenik odabire u suradnji s nastavnicima struke.

U drugoj polovici druge godine naukovanja učenik polaže kontrolni ispit. Kontrolni ispit obuhvaća stručno-teorijska i praktična znanja i vještine i priprema je za polaganje pomoćničkog ispita.

Prilog:

1. Zakon o strukovnom obrazovanju