Na predstavljanju knjiga

Učenici prvog i trećeg razreda gimnazije sudjelovali su u srijedu 26. listopada na predstavljanju trilogije autora Ante Simonića koju je organizirala Narodna knjižnica „Ivan Žagar“ Čabar.

U okviru Mjeseca hrvatske knjige Narodna knjižnica „Ivan Žagar“ Čabar organizirala je  predstavljanje Trilogije knjiga o našem Zavičaju, prof.dr.sc. Ante Simonića, sveučilišnog profesora iz Rijeke, liječnika, znanstvenika, kulturnog i javnog djelatnika, političara, diplomata, sportaša i člana suradnika Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.

Trilogija sadrži sljedeće knjige:

• Rijeka vremena –  Drevno susretište zavičajnog i svjetskog
  • Rijeka velikog uzleta – Zavodljivost starog i izazov novog
  • Rijeka novih nadanja  – Stvaranje poželjne sadašnjosti i  okrenutost budućnosti.

Knjige su predstavili recenzent prof.dr.sc. Bernard Franković i autor prof.dr.sc. Ante Simonić, a predstavljanje trilogije glazbom je popratila Rita Zhao Simonić, autorova supruga.

Sudjelovanje na predstavljanju knjiga za većinu je učenika bilo novo iskustvo i novi doživljaj. Cjelokupni dojam pojačala je autorova supruga,iznimno talentirana i svestrana osoba, multimedijalna umjetnica,  kineskog podrijetla, pjevajući uz gitaru. Prvi puta  učenici su slušali hrvatske pjesme pjevane na kineskom i obrnuto što ih je dodatno oduševilo.

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 3. 11. 2016.

« Travanj 2024 »