Učenici u Satiričkom kazalištu Kerempuh

U petak, 10. studenog  učenici naše škole, u pratnji profesorice Hrvatskoga jezika Danijele Peršić i stručne suradnice Marice Keča, posjetili su Satiričko kazalište Kerempuh u Zagrebu u kojem su pogledali predstavu Traži se novi suprug.

Spoj je to komedije karaktera i situacije nastale prema tekstu Mire Gavrana. On u ovom djelu prikazuje prepoznatljive i simpatične junake naše svakodnevice koji nastoje ostvariti svoje snove i ambicije. Željko Königsknecht, Damir Poljičak i Anita Matić Delić izvanredno su odigrali uloge te nasmijali prepuno gledalište. Središnji je lik udovica koja odluči pomoću tarot karata i novinskog oglasa pronaći novog muža. Istovremeno, njezin prvi susjed  neženja, odlučio se napokon oženiti. Kako bi osvojio njezino srce, dosjetio se zamoliti za pomoć prijatelja iz djetinjstva kojega je nagovorio da se javi na oglas i odglumi nekoliko prosaca koji će biti jedan gori od drugog.

Duhoviti dijalozi i dinamičan zaplet bogat brojnim obratima razlog su zašto je ova romantična komedija odigrana preko 100 puta u Zagrebu i Hrvatskoj. Isto tako, izvedena je u Slovačkoj, Njemačkoj, Sloveniji, Bugarskoj i drugim zemljama te se svugdje afirmirala kao kazališni hit.

Nakon stominutnog gledanja, učenici i njihove profesorice, s osmijehom su izašli iz kazališta. Ni kišno vrijeme nije im pokvarilo dojmove koje je na njih ostavila predstava. Uslijedio je povratak kući kamo su stigli u kasnim večernjim satima.

Priloženi dokumenti:
Evo_nas_u_kazalistu.jpg (128.10 KB)
U_kazalistu.jpg (164.18 KB)
Nika_P._i_Dorijan_ispred_kazalista.jpg (91.67 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 16. 11. 2023.

« Travanj 2024 »