Super GORAN!

U srijedu, 22. studenoga, u našoj je školi gostovala umjetnička organizacija Kotar teatar koja je učenicima izvela predstavu Super GORAN!.

Super GORAN! kazališna je predstava koja progovara o životu mladih i problemima s kojima se susreću stanovnici Gorskoga kotara. Govori o životu u Gorskome kotaru sadašnjih i proteklih pripadnika srednjoškolskog uzrasta i životu mladih, a problematizira i daje potencijalne odgovore o budućnosti i perspektivi mladih u prometno izoliranim i slabo naseljenim zajednicama nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja.

Tekst predstave nastao je inspiriran legendom o Petru Klepcu, koji je nekad živio u Malom Lugu, zapamćenom po svom junaštvu i dobrim djelima koje je činio zahvaljujući velikoj snazi, a podarile su mu je vile iz goranskih šuma. Zbog toga nam je predstava bila još zanimljivija.

Ono što predstavu čini posebnom i pristupačnom mladim ljudima je interaktivnost glumaca s gledateljima. Biti pasivan promatrač posve je drugačije nego sjediti zajedno s glumcima u imaginarnom autobusu koji vozi starom makadamskom cestom kroz Gorski kotar.

U predstavi sudjelovalo je samo dvoje glumaca, Matija Kezele i Nikolina Majdak, koji su se pojavljivali u različitim ulogama. Najviše nas se dojmio Matija u ulozi Petra Klepca te Nikolina u ulozi vile Rusalke.

Više o Kotar teatru i predstavi na mrežnoj stranici: https://kotarteatar.com/

Priloženi dokumenti:
Interaktivna_predstava.jpg (80.56 KB)
Matija_kao_Petar_Klepac.jpg (82.08 KB)
Nikolina_kao_vila_Rusalka.jpg (67.80 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 29. 11. 2023.

« Travanj 2024 »