Mi djeca s kolodvora Zoo

U dogovoru s Vijećem učenika odlučeno je da se obilježi Međunarodni dan srednjoškolaca druženjem uz film i pizzu. Između nekoliko prijedloga članovi Vijeća odlučili su da se gleda film Mi djeca s kolodvora Zoo.

Film je napravljen prema istoimenoj knjizi koja je po objavljivanju 1979. godine postigla nevjerojatan uspjeh koji ni danas ne jenjava. Radi se o ispovijesti maloljetne Berlinčanke Christiane F. koja je s nepunih četrnaest godina postala ovisnica najprije o lakšim drogama, a potom i o heroinu. Christianina priča nije samo priča o dugotrajnoj borbi s ovisnošću, nego i priča o tinejdžerici koja želi biti prihvaćena i pronaći svoje mjesto u svijetu.

U maloj ulozi u filmu pojavljuje se i David Bowie, Christianin omiljeni glazbenik, koji je potpisao i filmski soundtrack.

Gledanje filma započelo je s uvodnim čitanjem teksta o razlogu obilježavanja Međunarodnog dana srednjoškolaca, odnosno studenata. Tekst je čitao predsjednik Vijeća učenika, Dorijan Leš. Potom je uslijedila projekcija filma i grickanje pizze.

Roman Mi djeca s kolodvora Zoo često je izborna lektira mnogim gimnazijalcima. Između ostalih, knjigu je čitao i interpretirao na nastavi Hrvatskoga jezika ovogodišnji predsjednik Vijeća učenika, a stručnoj suradnici Marici Keča bio je to uvod u aktivnosti povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 29. 11. 2023.

« Travanj 2024 »