TNT teatar (The New Theatre) i predstava „Životinjska farma“ u HKD-u

13. prosinca u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku u Rijeci učenici 1.a razreda pogledali su predstavu na engleskom jeziku „Životinjska farma“ u izvedbi glumaca TNT teatra. TNT teatar popularno je putujuće kazalište koje u svom radu spaja popularno odnosno moderno s originalnim.

If young people need to be persuaded to go to the theatre this is the company to see.“ Sudkurier, Germany

Predstava je nastala na temelju istoimena Orwellova romana u kojem vlastelinsku farmu preuzimaju iscrpljene i zlostavljane životinje. Pokretane gorućim idealizmom i upečatljivim sloganima, odlučile su stvoriti raj u kojem će vladati napredak, pravda i jednakost. No, na farmi se s vremenom ignorira dogovoreno uređenje. Tako je postavljena scena za jednu od najupečatljivijih  satiričnih priča u povijesti književnosti – bajku za odrasle koja bilježi evoluciju od revolucije protiv tiranije do strašnog totalitarizma.

Da bi shvatili poruku predstave, učenici su se na satu Hrvatskoga jezika upoznali sa sadržajem romana. Ujedno, predstava izvedena na engleskom jeziku, bila je izazov za učenike koji su na taj način mogli provjeriti svoje poznavanje toga jezika.

Nakon predstave učenici su, zajedno sa svojim voditeljicama Maricom Keča i Danijelom Peršić, ostatak dana proveli u Tower centru gdje su mogli osjetiti duh nadolazećih božićnih i novogodišnjih blagdana. Sretni i zadovoljni, unatoč kišovitom danu, vratili su se svojim kućama.

Priloženi dokumenti:
Iz_Predstave_1.jpg (45.65 KB)
Iz_predstave_2.jpg (41.97 KB)
Iz_predstave_3.JPG (62.50 KB)
Iz_predstave_4.jpg (63.12 KB)
U_HKD-u.jpg (109.54 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 18. 12. 2023.

« Travanj 2024 »