Natjecanja u prvom polugodištu

Tijekom prvog polugodišta učenici su se uključili u nekoliko natjecateljskih aktivnosti: Atom ligu, Mrežu čitanja i Dabar.

Kviz Atom liga, 1. kolo, održao se 9. studenoga. U njega su bili uključeni učenici prvog razreda gimnazije: Bertović Danijel, Malnar Klara i Štimac Marijan. O ovogodišnji kviz uključilo se 78 srednjih škola. Ekipa iz naše škole postigla je 14. mjesto. Čestitamo!

U kviz za poticanje čitanja i kreativnosti Mreža čitanja uključilo se četvero učenika: Karla leš, Dorijan Leš, Nika Kovač i Dino Frbežar.  Na školskoj razini učenici su odgovarali online na pitanja iz pročitane knjige Hotel Wartburg Zorana Žmirića. Zbog bolesti natjecanju je pristupilo troje učenika. Budući da su Dorijan i Nika riješili više od 60% zadataka stekli su uvjete za natjecanje na županijskoj razini. Za županijsko, također online, natjecanje moraju pročitati još jednu knjigu, Perzrpolis od Marjane Satrapi. Čestitamo na postignutom uspjehu!

Na ovogodišnjem međunarodnom natjecanju Dabar, čiji organizator za Hrvatsku je udruga „Suradnici u učenju“ uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a podržava ga Ministarstvo znanosti i obrazovanja, sudjelovalo je 49 065 učenika iz Hrvatske.

U jedinstvenoj kategoriji srednjoškolaca, u konkurenciji 5 460 učenika, natjecali su se i učenici naše škole: Dorijan Leš, Goran Ožbolt, Josip Ožbolt iz 3. razreda te Andrija Janeš i Meri Milošević iz 4. razreda. Najbolji rezultat su postigli Goran i Andrija, ostvarivši 84. rezultat. Čestitamo!

objavio: Marica Keča   datum: 7. 1. 2024.

« Travanj 2024 »