Pokreni solidarnost!

Učenici naše škole sudjelovati će u Erasmus+ projektu  Solidarity is About Youth - SAY/p.s. Pokreni solidarnost!

U suradnji s Centrom za mirovne studije, naša škola uključila se u Erasmus+ projekt  Solidarity is About Youth - SAY/p.s. Pokreni solidarnost!. Projekt je izvorno dizajnirala La ligue de l'enseignement u Francuskoj 2002. godine, a od tada se svake godine provodi u Francuskoj kao obrazovni odgovor na rastuće negativne društvene trendove, uključujući rasizam i isključenost. Osim u Hrvatskoj, Erasmus+ projekt provodi se i u Francuskoj, Španjolskoj, Poljskoj, Hrvatskoj, Italiji i Sloveniji, a sufinanciran je od strane programa Europske unije Erasmus+. U projekt će biti uključeni učenici  škole uz vođenje nastavnica Sanje Šverko i Bojane Mihajlović.

Projekt naglašava važnost suživota različitih ideja, religija, rasa, statusnih skupina itd. kroz jednostavnu aktivnost za učenike škola koja se sastoji od slanja poruka solidarnosti nasumičnim ljudima u njihovim zajednicama, nalik na ideju „poruke u boci“. Učenike se educira o kritičkom razmišljanju i analizama tematskih fotografija prije samog pisanja poruka solidarnosti. S nastavnicama obrađuju teme kao što su rasizam i diskriminacija, društvene nejednakosti, klimatske promjene, mentalno zdravlje, solidarnost i migracije, ravnopravnost spolova. Primatelji razglednica pozvani su da odgovore na pisma učenika.

objavio: Marica Keča Bojana Kvaternik Bojana Mihajlović   datum: 17. 1. 2024.

« Travanj 2024 »