Jeste li zavirili u Še-R ili čitali Jutarnji list od 3. veljače?

Objavljene su fantastične vijesti za našu školu! Na Školskom e-Rudniku objavljena je statistička analiza rezultata postignutih na državnoj maturi 2022./2023. dok je 3. veljače Jutarnji list , na osnovu navedenih rezultata, objavio rang listu gimnazija u Hrvatskoj. Prošlogodišnji maturanti 3. su prema postignutim rezultatima iz obveznih predmeta, a 17. na rang listi gimnazija u Hrvatskoj.

Na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja nalazi se aplikacija Školski e-Rudnik,  poznata kao ŠeR, koja pruža dostup određenom skupu statističkih podataka o svim školama Hrvatske. https://mzo.gov.hr/istaknute-teme/ser-skolski-e-rudnik-3419/3419

Analiza rezultata postignutih iz obveznih predmeta državne mature (Hrvatskoga jezika, Matematike i Engleskoga jezika) pokazuje zavidne rezultate na nacionalnoj razini kao i na razini županije u kategoriji gimnazija. Ukupno su treći u državi. I ne samo to, iz svih obveznih predmeta i obje razine imaju bolji postotak riješenosti od državnog prosjeka. U Primorsko-goranskoj županiji prvi su po rezultatima postignutima iz Hrvatskoga jezika i Matematike uzimajući u obzir obje razine ispita iz Matematike (Ispit iz Hrvatskoga jezika prvi se puta pisao na jednoj razini.).

3. veljače Jutarnji je list donio najopsežniju analizu uspjeha svih gimnazijalaca iz Hrvatskoga jezika te A razine Matematike i Engleskoga jezika. Prema tim rezultatima naša se škola nalazi na 17. mjestu na rang ljestvici po uspješnosti. Ispred nas ne nalazi se niti jedna škola iz Primorsko-goranske županije.

Kome pripisati tako izvrsne rezultate? O prošlogodišnjim smo maturantima pisali u lipnju 2023. u objavi Nagrade učenicima. Uistinu, bila je to vrlo uspješna generacija čabarskih gimnazijalaca. No, ne smijemo zaboraviti ni nastavnike koji svakodnevno učenike pripremaju za maturu i ulažu napore kako bi njihov uspjeh bio što bolji.

Priloženi dokumenti:
Treci_u_Hrvatskoj.png (167.15 KB)
Prvi_u_PGZ.png (166.63 KB)
Sedamnaesti_u_Hrvatskoj.jpg (127.74 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 16. 2. 2024.

« Travanj 2024 »