Na 35. govorničkoj školi "Ivo Škarić"

«Etika, estetika, topos, logika…..  « Počela je još jedna govornička škola. Ovog puta 35. govornička škola u trajanju od 20. do 28. ožujka održavala se na Bjelolasici.

Sada kao polaznice drugog stupnja, znale smo (Mirjana Malnar, 3.a i ja) što nas čeka, a to je 10 dana druženja, smijeha no prije svega rada. Rad na govoru temelj je cijele govorničke škole. Učile smo kako treba javno govoriti, ojačati glas, osloboditi se treme, kako započeti govor i kako ga završiti, argumentirati, održati zdravicu i prigodni govor, profilirati publiku, služiti se modelima humora, neverbalnim znakovima, govoriti glatko s modalnim izrazima, služiti se tehnikama kreativnog mišljenja, debatirati, pregovarati, obraniti se od smicalica...
Škola ujedno nudi i obavezne izborne radionice koje se prezentiraju finalnu večer pred stručnim žirijem. Ja sam izabrala scensku radionicu koja  je za mene bila ove godine izuzetno uspješna. Od 40 polaznika moja malenkost osvojila je nagradu govorničke škole za najbolji scenski nastup. Mirjana je odabrala pjevanje gdje je sa svojom glazbenom grupom otpjevala nekoliko legendarnih jazz i swing hitova.
Deset dana za čas proleti. Kući smo se vratile s novim iskustvima. Jedva čekamo sljedeću govorničku školu i druženje s novostečenim prijateljima.

Klara Modrić, 4.a

objavio: Radojka Blažević   datum: 5. 5. 2010.