Dan škole obilježili smo svečanom priredbom 28. lipnja o.g. u 13. sati.

Nakon himne i pjesme „Gaudeamus“ uzvanicima se obratio ravnatelj škole Kristijan Rajšel, prof. U svom prigodnom govoru osvrnuo se na najvažnije aktivnosti u protekloj školskoj godini.
 Uslijedile su riječi posvećene Vladimiru Nazoru čije ime škola nosi, a zatim nastupi učenika škole: Nensi Zbašnik – recitacija pjesme „Povratak“ Dobriše Cesarić a,  Marija Križ – monolog iz djela „Kako ubiti supruga bez suvišnih zašto?“ Antonia Amurria, Mateo Resman – vokal uz pratnju gitarom i interpretaciju  Gibonnijeve  pjesme  „Posoljeni zrak i razlivena tinta“, Hrvoje Habjan, Dino Ožbolt, Linda Resman, David Lipovac i Maja Hoge - učenici dramske grupe nastupili su u Predstavi Hamleta v kuatle Čebranskemo koja je nastala prema djelu Ive Brešana Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja, Milan Čop i Dario Tomac - nastup na harmonikama.
Pročitani su nagrađeni radovi prispjeli na 15. Natječaj „Kap svaje reči“ te uručene nagrade njihovim autorima.
Priredba je trebala završiti pjesmom „Goranski kraj“. Budući da su učenici i njihov nastavnik glazbene umjetnosti Mario Finio još uvijek pod dojmom mjuzikla „Jalta, Jalta“ završila je bezvremenskom čarobnom  porukom za bolji svijet : „Neka cijeli ovaj svijet...“.
Program priredbe i scensko-recitatorski dio pripremila je Danijela Peršić, prof.

Uslijedile su riječi posvećene Vladimiru Nazoru čije ime škola nosi, a zatim nastupi učenika škole: Nensi Zbašnik – recitacija pjesme „Povratak“ Dobriše Cesarić a,  Marija Križ – monolog iz djela „Kako ubiti supruga bez suvišnih zašto?“Antonia Amurria, Mateo Resman– vokal uz pratnju gitarom i interpretaciju  Gibonnijeve  pjesme  „Posoljeni zrak i razlivena tinta“, Hrvoje Habjan, Dino Ožbolt, Linda Resman, David Lipovac i Maja Hoge - učenici dramske grupe nastupili su u Predstavi Hamleta v kuatle Čebranskemokoja je nastala prema djelu Ive Brešana Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja, Milan Čop i Dario Tomac- nastup na harmonikama.

Priredba je trebala završiti pjesmom „Goranski kraj“. Budući da su učenici i njihov nastavnik glazbene umjetnosti Mario Finio još uvijek pod dojmom mjuzikla „Jalta, Jalta“ završila jebezvremenskom čarobnom  porukom za bolji svijet : „Neka cijeli ovaj svijet...“.

objavio: Radojka Blažević   datum: 17. 6. 2010.