Pješačenje na Sokolansku stijenu

U petak, 5. Listopada, učenici i nastavnici Škole obilježili su Međunarodni dan pješačenja izletom na Sokolansku stijenu.

Analizirajući vremensku prognozu i nadnevak obilježavanja,  jer petog  listopada se obilježava Svjetski dan nastavnika, Nastavničko vijeće škole predložilo je da se baš tog petka ide na pješačenje. Već tradicionalno svake godine učenici i nastavnici idu na duže pješačenje prirodom i tako ujedno obilježe Međunarodni dan pješačenja. Ove godine odlučili smo pješačiti iz Tršća na Sokolansku stijenu i natrag. Četiri puna sata proveli smo u pješačenju, razgledavanju krajolika i ugodnom druženju na vrhovima iznad Sokoli.
 Sastali smo se oko devet sati ujutro na glavnom trgu u Tršću i krenuli pješačiti prema Selu. Nakon nekoliko sati pješačenja po cesti,  kroz livade i šumu, penjući se na sve veće i veće visine, našli smo se na vrhu Sokolanske stijene, na nadmorskoj visini od 961 m . Iako nije bilo lako popeti se na vrh stijena, zbog pogleda na naša mala raštrkana goranska mjesta te prekrasnu prirodu, vrijedilo se potruditi. Nakon dužeg odmora na vrhu stijene, uputili smo se natrag kroz šumu, niz obronke poznatog skijališta „Rudnik“ preko novouređene turističke staze predatora  do  Tršća.

objavio: Leon Malnar   datum: 23. 10. 2012.