Posljednjeg dana u prvom polugodištu

U petak 21. prosica završilo je prvo polugodište u ovoj školskoj godini. Umjesto nastave održane su brojne druge aktivnosti.

Prvi školski sat održan je sat razrednog odjela. Ovisno o napredovanju tijekom polugodišta razrednici su nas pohvali i/ili pokudili. Prvi je puta polugodište završilo bez zaključivanja ocjena. Bilo je manje stresno za nas učenike, a vjerujem i za naše nastavnike.
Učenički zabavni program izveden je u školskoj sportskoj dvorani. Glavni organizatori i voditelji programa bili su učenici 4.a razreda, a inicijator aktivnosti bila je naša nastavnica engleskog jezika Veronika Pochobradsky. Svaki je razred morao izvesti u vlastitoj koreografiji, scenografiji, styling-u... plesno-glazbenu točku. Članovi stručnog žiria koji su predstavljali nastavnici Dejan Paripović, Radoslav Keča i Vitomir Lipovac nakon svake izvedbe dali su svoje mišljenje i ocjenu. Slatku nagradu osvojili su maturanti, učenici 4.a razreda.
Radni dan završio je gostovanjem Kazališnog studia iz Dubrovnika s predstavom o Marinu Držiću. Kao što smo vidjeli prethodne školske godine u predstavi o Shakespeareu, nije to bila klasična predstava već kombinacija predstave, radionica i predavanja. Originalni prizori u izvedbi profesionalnih glumaca izmjenjivali su se s proznim dijelovima koji se tiču života i djela autora, povijesnog i kulturnog okruženja, utjecaja, ukratko svega što je bitno za razumijevanje njegovih djela. U radioničkom dijelu predstave u prizore su se uključili učenici. Zamislite – polugodište završiti s Držićem! No, predstava je završila ogromnim pljeskom.

objavio: dorotea rajšel Marica Keča   datum: 16. 1. 2013.