Prosinac 2013.

Prosinac, posljednji mjesec u godini, ali i posljednji mjesec u prvom polugodištu, završio je nizom obilježavanja  prigodnih aktivnosti.

Prigodom Međunarodnog protukorupcijskog dana 9. prosinca, postavljen je pano, a među istaknutim informacijama valja spomenuti ovu: „Uvođenje državne mature korak je k rješavanju problema korupcije u odgojno-obrazovnom sustavu.“

Uz Međunarodni dan čovjekovih prava 10. prosinca također je postavljen prigodni pano. Učenici su informirani o međunarodnim i domaćim dokumentima u kojima se ističu ljudska prava (Deklaracija o ljudskim pravima, Konvencija o ljudskim pravima, Ustav Republike Hrvatske) te udrugama građana koja se bave ostvarivanjem ljudskih prava.

Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti  (koji traje od 15. studenoga do 15. prosinca) završilo je gledanjem edukativnog filma i postvaljanjem panoa o provedenim aktivnostima.

U humanitarnom koncertu „Božić u srcu“  u organizaciji Udruge za unapređivanje kvalitete življenja „Svoj“  sudjelovali  su Vedran Malnar iz 2.a , Matej Štimac i David Janeš iz 3.a razreda.

I ove smo se godine uključili u božićnu akciju „Za 1 000 radosti“ u organizaciji Hrvatskog Caritasa, a prikupljeni novac preusmjerit će se za djecu našega kraja koja imaju teškoća u razvoju.

Posljednji dan u prvom polugodištu završio je učeničkim zabavnim programom.  Organizatori i voditelji programa bili su učenici 4.a razreda. Program je bio ispunjen prigodnim božićnim i novogodišnjim pjesmama i plesom, a gosti programa bili su polaznici Dječjeg vrtića „Buba Mara“ i učenici Osnovne škole „Petar Zrinski“ iz Čabra.

objavio: Zlatko Rendulić Marica Keča   datum: 10. 1. 2014.

« Travanj 2024 »