Izlet u Istru

Ostvarujući aktivnost „Putujemo Hrvatskom“ prema školskom kurikulumu 2013./2014. otišli smo 2. lipnja na izlet u Istru.

Nositelj aktivnosti „Putujemo Hrvatskom“ bio je ravnatelj škole prof. Kristijan Rajšel. Odveo nas je na izlet u Istru gdje smo posjetili Labin i Rabac. Labin je stari rudarski grad. Šetnjom starom jezgrom Labina stigli smo do Narodnog muzeja u kojem najveći dio zauzima prikaz rudarske prošlosti grada – s hodnicima i rudnikom jedinstvenim u ovom dijelu Europe. Nakon ugodne šetnje i kratkog boravka u starogradskoj jezgri Labina, ravnatelj  (poznat po planinarskim strastima) nas je vodio pješačkom stazom dugom 2,4 km do Rapca. Rabac je nekada bio malo ribarsko mjesto, a danas je poznata turistička destinacija poznata pod imenom „biser Kvarnera“.  Tu smo se zadržali do ranih večernjih sati uživajući na plaži, kupanju ili šetnji uz čisto i bistro more azurne boje te druženju u kafićima i ugodnim restoranima.

Planirali smo raniji povratak kućama jer sutradan je bio novi radni dan, nekima posebno važan zbog zaključivanja  ocjena. Povratak se pak oduljio budući da se dogodio kvar na autobusu nekoliko kilometara prije prve postaje – Gerova. No, nije svako zlo za zlo – nakon pakleno vrućeg popodneva provedenog u Rapcu, osvježili smo se usred goranske šume!

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 16. 6. 2014.

« Travanj 2024 »