Na početku nove školske godine 2014./2015.

U ponedjeljak 8. rujna započela je nova školska godina.

U novu školsku godinu 2014./2015. upisalo se 64 učenika u 7 odjeljenja,  4 opće gimnazije i 3 trogodišnje strukovne škole. Došlo je do promjene nastavničkog kadra iz sociologije, latinskog jezika i vjeronauka.

Nastava je započela na Međunarodni dan pismenosti. Na ulazu u školu učenike je dočekao plakat na temu: O pismenosti.

Povodom obilježavanja  Dana Grada Čabra 11. rujna u uredu gradonačelnika, ujedno i ravnatelja škole, bio je organiziran prijem za najbolje učenike Grada.  Prijemu su nazočili bivši i sadašnji  učenici škole: Klaudija Lipovac, Dorotea Rajšel, Doris i Nikol Petelin, Dorian Loknar i Nives Štimac.

Zbog vremenskih uvjeta odgođena je tradicionalna Ulična utrka protiv ovisnosti i obilježavanje Dana Hrvatskog olimpijskog odbora. Međutim, naši su učenici čvrsto odlučili slijediti poruku Hrvatskog olimpijskog odbora: BAVITE SE SPORTOM., ispisanu velikim slovima na ulaznom školskom panou; čak 61 % učenika upisalo se ove školske godine u sport kao vannastavnu aktivnost.

Za uspješan početak nove školske godine, u nedjelju 21. rujna, vlč. Mato Berišić i vlč. Marijan Žderić služili su sv. mise za učenike, njihove roditelje i nastavnike u Tršću, Plešcima, Čabru i Prezidu.

Učenica 1.a razreda Nikol Petelin  sudjelovala je na manifestaciji Dan krušaka koja se održavala u nedjelju 21. rujna na OPG-u „Pintar“. Govorila je stihove Zlatka Pochobradskog „Čabranka“.

Dobro poznavajući bit fraze da „jedna slika govori više od tisuću riječi“ maturanti su nam dočarali svoje maturalno putovanje u Španjolsku sa stotinu slika na velikom školskom panou. Nešto su ipak napisali, između ostaloga: WHAT HAPPENS IN LLORET DE MAR STAYS IN LLORET DE MAR.

„Our wonderful world“ tema je školskog panoa uz obilježavanje Europskog dana jezika koji su postavile nastavnice engleskog i talijanskog jezika.

objavio: Zlatko Rendulić Marica Keča   datum: 30. 9. 2014.

« Travanj 2024 »