U prosincu 2014.

Osim prigodnog uređenja školskog prostora povodom nadolazećih božićnih i novogodišnjih blagdana, prosinac je obilježen nizom aktivnosti.

• Uz Svjetski dan borbe protiv AIDS-a postavljen je prigodni pano s povijesnim pregledom o širenju HIV/AIDS-a u svijetu i Hrvatskoj te informacijama o spolno prenosivim bolestima i njihovoj zaštiti.  Organizirane su preventivne aktivnosti, tribina i radionice, s učenicima prvih razreda po modelu „mladi educiraju mlade“.

• Osim najava aktivnosti koje će se provoditi tijekom Mjeseca borbe protiv ovisnosti (obrada teme iz Zdravstvenog odgoja  iz modula: prevencija ovisnosti, provođenje projekta „Zdrav za 5“ te Kviz znanja) putem školskog panoa školska stručna suradnica informirala je učenike o važnim datumima koji se obilježavaju u mjesecu prosincu te istaknula Međunarodni dan volontera, Dan ljudskih prava i Međunarodni dan solidarnosti.

• Proveden je prvi dio preventivnog projekta „Zdrav za 5“ namijenjen učenicima prvih i drugih razreda. Projekt se provodi od 2012. godine, a provodi ga Ministarstvo unutarnjih poslova RH, Ministarstvo zdravlja RH, Ministarstvo zaštite okoliša i prirode u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta. S učenicima prvih razreda provedena je edukacija o ovisnosti i zlouporabi droga, a s učenicima drugih razreda edukacija o ovisnosti o igrama na sreću.

• U božićnoj akciji Hrvatskog Caritasa  „Za 1 000 radosti“, prodajom prigodnih narukvica, prikupljeno je od učenika i djelatnika škole 480,00 kuna. Novac je, uz podršku Hrvatskog Caritasa, doniran za pomoć djeci s teškoćama na području Grada Čabra.

• Učenici Vedran Malnar (3.a) i Matej Štimac ( 4.a) sudjelovali su u humanitarnom koncertu „Božić u srcu“ u organizaciji OŠ „Petar Zrinski“ Čabar.

• Posljednji dan u prvom polugodištu u školi će se organizirati Kviz znanja o problemima ovisnosti i time završiti obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

objavio: Zlatko Rendulić Marica Keča   datum: 17. 12. 2014.

« Travanj 2024 »