Na susretu mladih Riječke nadbiskupije

Više stotina mladih okupilo se u subotu 25. travnja ispred crkve Sv. Margarete u Klenovici na Nadbiskupijskom susretu mladih Riječke nadbiskupije koji se održao pod geslom "Sreću biraj". Među njima bilo je i devet učenika naše škole.

Program je započeo hrvatski komičar Željko Pervan, a najvažnije ideje iz njegova dijela programa bile su:

• učenici i studenti često okrivljuju profesore za lošu ocjenu umjesto da razlog traže u nedovoljnoj posvećenosti učenju,
  • težnja mnogih za materijalnim stvarima u konačnici ih neće učiniti sretnima,
  • ukazao je na štetnost  poroka koji zahvaća sve mlađu populaciju,
  • poručio je da uspjeh treba postići na pošten način, a ono što postignemo podijelimo s drugima.

Susret je nastavljen radionicama za mlade koje su vodili animatori*, a riječki nadbiskup i metropolit Ivan Devčić predvodio je svečano euharistijsko slavlje.

Nakon misnog slavlja nadbiskup je u zrak pustio balone s porukama mladih na temu "Što je za njih sreća". Susret u Klenovici zaključen je duhovnom glazbom.

Devetero naših učenika ( Doris Petelin, Matija Žagar, Zlatko Rendulić, Luka Arih, Maja Turk, Lana Reljac, Lara Troha, Marina Poje i Antun Malnar) sudjelovalo je na tom susretu mladih u pratnji vjeroučitelja Marijana Žderića, dipl. teologa.

*Učenice 1.a razreda Doris i Nikol Petelin polaznice su Temeljne formacije animatora za Riječku nadbiskupiju.

objavio: Marica Keča   datum: 11. 5. 2015.