Izlet u Zagorje

14. lipnja posjetili smo Zagorje i viteški turnir u Stubici...

U subotu 14. lipnja 2008.g. mi  učenici Srednje škole“ Vladimir Nazor“  entuzijastično smo krenuli na školski izlet u Zagorje. Još nismo izašli iz Čabra, a neki su već spavali u busu. Razlog petak - tulumarenja do kasnih noćnih sati… No, unatoč svemu, nakon duge vožnje po uskim, zavojitim cesticama stigli smo na  prvo odredište - dvorac Veliki Tabor. Razgledali smo prostorije, stari namještaj i predmete, upisali se u knjigu gostiju i krenuli dalje. Nismo ni slutili  da nas čeka još puno sati lutanja  zagorskim bregima prije no što nađemo Krapinskog pračovjeka… Kiša je cijelo vrijeme lagano padala, a mi smo se osjećali pomalo razočarano i frustrirano jer smo previše vremena proveli u busu. Ipak,  pronašli smo  muzej i nalazište. Ono što nas je tamo dočekalo podiglo je naše raspoloženje. Imali smo priliku vidjeti ostatke biljaka i životinja iz davnih vremena, fosile, rekonstruirane životinje i praljude… Nakon toga  smo slobodno vrijeme iskoristili za lutanje po Krapini (u kojoj su sve trgovine osim Konzuma bile zatvorene). Preostalo je još samo posjetiti viteški turnir u Stubici. Ali, vjerojatno pogađate Stubicu je trebalo tek pronaći… ponovo smo lutali, krivo skretali, vraćali se na početak, ponavljali radnju, ali na kraju smo ipak uspjeli. Na nekoliko sati zaboravili smo da živimo u 21.stoljeću. Potpuno smo se uživili u srednjovjekovlje. Vitezovi, mačevanje, viteške igre, prikaz starih obrta, srednjovjekovna glazba, kostimi, ali i dobra ekipa te puno smijeha, ono su po čemu ćemo pamtiti taj dan, pogotovo viteški turnir. Zaboravili smo čak i onu dosadnu vožnju jer smo proveli  zanimljiv dan u druženju s prijateljima, a to je ono bitno.
Nadamo se da će izleti koji slijede biti zabavni i posebni po nečemu kao ovaj, uz ipak, malo bolje vrijeme!

objavio: Radojka Blažević   datum: 17. 9. 2008.

« Travanj 2024 »