Izlet u Zagreb

Petak  13. – mjesec studeni. Bili smo na izlet u Zagreb; posjetili smo sajam knjiga Interliber ,  u Satiričkom kazalištu Kerempuh  pogledali predstavu „Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja“ i, unatoč  petku trinaestom, sve je proteklo u najboljem redu.

U Mjesecu knjige tradicionalno se organizira Međunarodni sajam knjiga i učila Interliber - ove godine 38. po redu. Uobičajeno je da sajam posjetimo subotom, no ove godine, kombinirajući posjet sajmu i kazališnoj predstavi , morali smo izlet u Zagreb organizirati u petak 13. Satiričko kazalište Kerempuh  davalo je predstavu „Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja“  prema istoimenoj drami  Ive Brešana koja se obrađuje kao lektirni naslov u četvrtom razredu gimnazije. Osim toga, djelo se ove godine analizira u Projektu „Čitanjem do zvijezda“ u koji smo se uključili.

Prema planu puta prvo smo posjetili sajam knjiga, zatim smo imali slobodno vrijeme u središtu grada, a tek u 20:00 sati pogledali smo kazališnu predstavu.

Na povratku sa sajma svaki je od nas nosio vrećicu s knjigom ili knjigama. Vrijedno je bilo iskoristiti sajamski popust. Velik dio učenika posjetio je i jedan od najvećih gaming sajmova u Europi - Reboot Infogamer koji se nalazio u blizini sajma knjiga.

Zbog gužve u prometu izgubili smo dio slobodnog vremena, no bilo ga je dovoljno za sve one koji su bili gladni, žedni, umorni ili željni šopinga.

Iako je dan bio relativno topao za to doba godine, navečer je zahladilo. Jedva smo čekali da se sklonimo sa studeni i uđemo  u kazalište. Dodatno smo se ugrijali uživajući u humorističnim dijelovima predstave.

Kratak osvrt na predstavu dala je učenice 4.a razreda Nensy Tomac: „Djelo je nastalo po uzoru na Shakespeareova  Hamleta,  uz elemente parodije na  dijalektu Dalmatinske zagore. Sama predstava je jako smiješna iako u nekim dijelovima nerazumljiva, uglavnom zbog dijalekta. Glavne uloge imali su poznati hrvatski glumci: Goran Navojec, Hrvoje Kečkeš, Željko Königsknecht  i drugi. Nakon završetka predstave nagradili smo glumce gromoglasnim pljeskom koji su itekako zaslužili.“

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 25. 11. 2015.