Europski dan jezika

26. rujna 2008. godine u  obilježili smo, kao i proteklih godina, Europski dan jezika pod vodstvom nastavnice engleskog jezika Veronike Pochobradsky. Ove godine dan je osmišljen kao pjevačko-plesno natjecanje.

Svaka ekipa trebala je otpjevati pjesmu, naravno na stranom jeziku, te osmisliti koreografiju kako bi ostavili dojam na žiri koji se sastajao od nastavnika: Marice, Nataše i Dejana. Naš rad i naše jezične sposobnosti željeli smo pokazati na ulicama Čabra, ali nažalost protjerala nas je kiša. :-(

Nasmijani i dobre volje raspjevali smo se po školskim hodnicima prema sljedećem repertoaru:

1. a razred: Should I stay or should I go

2. a razred: One way or another

3. a razred: Mix pjesama uz pratnju gitara i sintisajzera

4. a razred: YMCA

Drugi je razred otpjevao i pjesmu na talijanskom jeziku: Prendi una matita, naravno uz koreografiju.  Prvaši su svojom izvedbom pjesme Should I stay or should I go izmamili veliki pljesak podrške od nas ostalih, jer ipak, nakon tako malo vremena provedenog u novoj školi, trebalo je hrabrosti za stati ispred svih nas svih i otpjevati. Žiri je nakon duuugog razmišljanja (jer, ipak su svi razredi bili odlični) odlučio kako će proglasiti dva pobjednika - drugi i četvrti razred. Svi smo nagrađeni čokoladom! Bili smo ponosni na sebe i super smo se zabavili. Bio je to odličan dan u školi =)

Fotografije možete pronaći u fotogaleriji.

Novinarska grupa: Marija Križ i Filip Piščević

objavio: Radojka Blažević   datum: 22. 10. 2008.

« Travanj 2024 »