Humanitarni prosinac

Posljednji mjesec u godini obično obiluje brojnim humanitarnim gestama te darivanjem voljenih, ostavljenih, siromašnih, bolesnih… Učenici i djelatnici škole uključili su se u nekoliko humanitarnih aktivnosti.

U organizaciji Osnovne škole „Petar Zrinski“ Čabar, u subotu 5. prosinca 2015. godine u 17,00 sati u Dom kulture u Tršće održavao se humanitarni koncert „Božić u srcu“.

Sudionici koncerta nisu bili samo učenici Osnovne škole „Petar Zrinski“ Čabar,  već i učenici Srednje škole „Vladimir Nazor“ Čabar,  polaznici  Osnovne glazbene škole „Ivo Tijardović“ Delnice , Osnovne glazbene škole Stari Trg pri Ložu, Čabarske mažoretkinje, Plesna skupina Grada Čabra i Zbor učiteljica Osnovne škole „Petar Zrinski“ Čabar.

Velik broj učenika i djelatnika škole svojim  dobrovoljnim prilozima podržali su  ovu humanitarnu akciju. Iako nije bila namjena koncerta dobro se predstaviti, naši su učenici, Dea Turk iz 1.a, Doris i Nikol Petelin iz 2.a, Vedran Malnar i Ivica Poje iz 4.a, sudjelovali u programu i dobili veliki aplauz publike.

Sredstva prikupljena na humanitarnom koncertu uručena su roditeljima Borne Zbašnika koji se već duže vrijeme bori s opakom bolešću.

Novac koji smo prikupili u ovogodišnjoj božićnoj akciji Hrvatskog Caritasa      „Za 1 000 radosti“, prodajom prigodnih kartica, također je doniran obitelji oboljelog dječaka, uz suglasnost Hrvatskog Caritasa.

Pretpostavljajući da je to  jedini način na koji se može pomoći obitelji koja se brine o bolesnom djetetu, nastavnici škole također su odlučili obitelji Zbašnik darivati prikupljene novčane priloge.

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 11. 1. 2016.