Sa školskim edukativnim CNC strojem na BIAM sajmu

Edukativni CNC stroj, koji su prošle školske godine izradili učenici i njihov nastavnik stručnih predmeta Radoslav Keča, privukao je pažnju brojnih izlagača i posjetitelja na međunarodnom sajmu alatnih strojeva i alata u Zagrebu.

Od 19. do 22. travnja 2016. na izložbenim prostorima Zagrebačkog velesajma održavao se 23. međunarodni sajam alatnih strojeva i alata BIAM te 26. međunarodni sajam zavarivanja i antikorozivne zaštite. To su manifestacije na kojima se predstavljaju  najnovije ponude, posljednja tehnološka dostignuća i tehnologija s područja alatnih strojeva, zavarivanja i antikorozivne zaštite.

Već duže vrijeme učenici i njihov nastavnik gaje ideju o predstavljanju svog CNC stroja izvan Grada Čabra. Kako je ostvarena suradnja s hrvatskom tvrtkom Metal-Kovis d.o.o., od koje škola nabavlja alate potrebne za izvođenje vježbi na CNC stroju, nastavnik Radoslav Keča uputio je zamolbu Metal-Kovisu d.o.o. za izlaganje stroja na njihovom izložbenom prostoru na BIAM sajmu. Zamolba je pozitivno riješena; školi je odobreno da bez dodatnih troškova izloži edukativni CNC stroj na dijelu izložbenog prostora koji je zakupila tvrtka Metal-Kovis d.o.o.

Posjetitelji i izlagači na sajmu pokazali su velik interes za predstavljeni CNC stroj i uputili im brojne pohvale.

Učenici i njihov voditelj bili su zadovoljni jer su zanimanje za njihov stroj iskazali i poduzetnici izvan granica Republike Hrvatske.

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 26. 4. 2016.