Dan i noć na PMF-u

U petak, 15. travnja mladi kemičari i biolozi naše škole i njihova voditeljica posjetili su PMF u Zagrebu prigodom manifestacije „Dan i noć na PMF-u“.

Dan i noć na PMF-u je skup popularno-znanstvenih manifestacija koje se održavaju na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Sedam manifestacija koje se tradicionalno održavaju na sedam odsjeka PMF-a, Noć biologije, Dan otvorenih vrata – Fizika danas, Otvoreni dan kemije, Otvoreni dan geologije, Geofizika uživo, Otvoreni dan geografije i Otvoreni dan matematike ove su godine – u čast 70. obljetnice osnutka PMF-a i 140. obljetnice početka nastave prirodoslovlja na Sveučilištu u Zagrebu – stopljene u veliki jednodnevni festival prirodoslovlja i matematike. Na 11 lokacija diljem Zagreba održavalo se preko 50 predavanja, više od 100 radionica te interaktivni obilasci kroz laboratorije, predavaonice i vrtove, a sve ovo vodilo je oko tisuću studenata i djelatnika Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

Mladi kemičari i biolozi naše škole (Dea Turk, Doris Petelin, Nikol Petelin, Dorian Loknar, Nives Štimac, Klara Leskovar, Ivan Žagar) pod vodstvom nastavnice Melite Lichtenthal posjetili su PMF u Zagrebu prigodom „Dana i noći na PMF-u“.

U sklopu „Otvorenog dana kemije“ nazočili su zanimljivim predavanjima: „Alkemija“ i „Ta neobično obična voda“. Na biološkom odjelu PMF-a sudjelovali su u radionicama: „Demistifikacija GMO-a“ i „Biologija u forenzici“. Kao uspomenu na taj dan svi su kupili majice s logom kemijskog odsjeka PMF-a.

Bio je to ugodan i drugačiji radni dan pun smijeha i proveden u stjecanju novih korisnih spoznaja

objavio: Marica Keča Zlatko Rendulić   datum: 29. 4. 2016.