Piti ili biti?

19. prosinca 2008. obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti

Stručna suradnica Marica Keča odlučila je ove školske godine ispitati prisutnost alkohola među mladima u našoj školi i educirati nas. Uredila je pano s poznatim izrekama i brojnim podacima o alkoholu, osobito o njegovom štetnom djelovanju na čovjeka. Pripremila je i anketu koju su rješavali svi učenici 1.-4. razreda.

Posljednjeg dana u prvom polugodištu održano je tematsko predavanje o alkoholizmu sa sljedećim sadržajima:

•           Informacije o alkoholu, stručna suradnica
  •           Narodna priča o alkoholu, Danijela Peršić, nastavnica hrvatskog jezika
  •           Psihološko i sociološko djelovanje alkohola, stručna suradnica
  •           Djelovanje alkohola na organizam, Irena Kovač-Kvas, nastavnica biologije
  •           Analiza ankete, stručna suradnica

Dojmila nas se aktivnost u kojoj su sudjelovale naše tri nastavnice. Vrebali smo hoće li u čitanju naša Danijela imati kakvih pogrešaka, ali sve je bilo okej. Irena je, kao i uvijek, bila vrlo uspješna u izvođenju prezentacije. Dala nam je mogućnost da i mi sudjelujemo u prezentaciji. Postavljala nam je pitanja na koja smo često krivo odgovarali i time iznenadili sami sebe svojim neznanjem o djelovanju alkohola na naše tijelo. Kao šećer na kraju, saznali smo rezultate ankete koji su izmamili osmijeh na našim licima. Da li pijemo? Da… :D Što pijemo, koliko… Nije za javnost =)  Poruka provedenih aktivnosti bila je: «PITI ILI BITI».

objavio: Radojka Blažević   datum: 2. 2. 2009.