Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica obilježili smo u petak, 18. veljače, posljednji dan prije drugog dijela zimskog odmora za učenike, i pridružili se tisućama onih koji ne podržavaju vršnjačko nasilje.

Dan ružičastih majica obilježavamo u školi od 2016. godine kratkim prigodnim aktivnostima i šaljemo poruku svima da ne podržavamo ni jedan oblik vršnjačkog nasilja.

Ove su školske godine nositelji aktivnosti bili predsjednici razrednih odjela. Svojim su suučenicima pročitali kratak tekst o povijesti obilježavanja Dana ružičastih majica te predložili da izrade zajednički plakat s porukama mira, nenasilja, ljubavi, prijateljstva… Učenici nisu, kao što je običaj, odjenuli ružičaste majice već su na male, iz ružičastog papira izrezane, majice pisali svoje ili poruke poznatih osoba i nalijepili ih na veliki hamer papir. Tako je nastao veliki ružičasti plakat koji krasi hodnik naše male škole. Još bi tu bilo poruka, ali epidemiološka situacija uzrokovana korona virusom mnoge je učenike zadržala u svojim domovima.

„Ponosni smo na svoju školu, na svoje učenike među kojima vlada uzajamno poštovanje, među kojima nema mjesta za nasilje. Lijepo ih je gledati kako s užitkom pišu poruke i međusobno raspravljaju.“ izjavila je školska stručna suradnica.

Priloženi dokumenti:
Obiljezavanje_Dana_ruzicastih_majica,_poziv.docx (236.76 KB)
Plakat.jpg (357.77 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 3. 3. 2022.