Ponovo uspješni naši učenici

Povodom Svjetskog dana zaštite okoliša održano je županijsko natjecanje "Nekonvencionalni izvori iz prirode" u Rijeci 3.lipnja 2022. na kojem je sudjelovala ekipa učenika iz naše škole.

Pripreme za ovo natjecanje počele su još prije dva mjeseca. Gotovo svi učenici naše škole pridonijeli su uspjehu ovog ekološkog projekta. Patricija Renduluć i Karmen Frbežar oslikale su pet motiva iz prirode: srnu, smeđeg medvjeda, smrčke, češere i maslačke. Prvaši su vrijedno "gradili" stablo od češera. Marija Dorić i Karmen Frbežar su izradile ekića Boromira. U izradi plakata "Maslačak kao lijek" glavne su bile Marina Šoštarić i Karmen Frbežar. Adrian Godeša i Goran Ožbolt anketirali su građane RIjeke. Pod mentorstvom prof. Melite Lichtenthal  u samom natjecanju su sudjelovali učenici 3. r. opće gimnazije Marina Šoštarić, Karmen Frbežar, Adrian Godeša te učenik 1 .r. Goran Ožbolt. U konkurenciji 16 osnovnih i srednjih škola mi smo osvojili 1. mjesto za estetsko uređenje štanda, 1. mjesto za plakat "Maslačak kao lijek" te 1. mjesto za ekića izrađenog od mnogo češera. S 243 boda u ukupnom poretku kategorije srednjih škola osvojili smo 2. mjesto.Posebnu pozornost na naš štand su privukle televizijske kamere. HTR 1 snimila je prilog za emisiju "Dobro jutro, Hrvatska" te "Regionalni dnevnik". Med i sirup od maslačka, sirup od koprive i smrekovih iglica, čaj od koprive i kadulje bili su neki od proizvoda koje su izradile vrijedne ruke naših učenika i roditelja. Ekić Boromir poklonjen je županu Zlatku Komadini. Promocija naše škole kao i čabarskog kraja bila je i više nego uspješna.

Na kraju smo se počastili ručkom u "Fox foodu" i krenuli kući sretni i zadovoljni.

Priloženi dokumenti:
Fox_food.jpg (647.22 KB)
Ispred_kamera.jpg (1.04 MB)
Karmen_i_Plakat_Maslacak.jpg (1,013.25 KB)
Marina_i_stand.jpg (1.15 MB)
Na_standu_u_Rijeci.jpg (1.29 MB)
Natjecanje_u_tijeku.jpg (1.08 MB)

objavio: Melita Lichtenthal   datum: 7. 6. 2022.