Obilježavanje Dana škole

61. obljetnicu postojanja i rada Srednje škole „Vladimir Nazor“ Čabar obilježili smo kratkim kulturno-umjetničkim programom koji je pripremila nastavnica Danijela Peršić, voditeljica literarno-dramsko-scenske skupine. Nakon pandemija krize, konačno obilježavanje Dana škole na kakvo smo navikli!

Program su vodile učenice 2.a razreda Nika Peršić i Ana Štanfelj.

Učenici 3.a razreda izradili su digitalni plakat kojim su nazočne prisjetili na životni put i književni rad velikog pjesnika, pripovjedača, romanopisca i esejista, Vladimira Nazora, rođenog u Postirama 30. svibnja 1876. godine, čije ime nosi škola.

Dorijan Leš, sudionik državne Smotre LiDraNo 2022. izveo je monolog iz romana J.D.Salingera, Lovac u žitu.

Marina Šoštarić, Petar Ule i Nina Žagar predstavili su svoj rad Mišja groznica u Gorskom kotaru kojim su se predstavili na državnoj Smotri Biosigurnost i biozaštita te, zasluženo, bili među prva tri nagrađena tima.

Na kraju programa prigodnim se riječima nazočnima obratio ravnatelj škole. Osvrnuo se na izvanredne rezultate koje su učenici i njihovi mentori postigli ove školske godine - sudjelovanje na četirima državnim natjecanjima i smotrama. Prozvao je učenike natjecatelje i njihove voditelje te im podijelio zaslužene pohvalnice, priznanja i zahvalnice.

Učenici Andrija Janeš i Jan Kocet ukratko su predstavili svoje projekte kojima su osvojili prvo mjesto na državnoj Smotri i natjecanju Opisujemo sustave. Jan je pisao istraživački rad na temu Funkcionalnost centralnog vodovodnog sustava u Čabru, a Andrija na temu Treba li se Europska unija okrenuti nuklearnoj energiji?. Oba su učenika ove školske godine osvojila Oskara znanja koji će uskoro preuzeti na svečanoj dodjeli Nagrade Oskar znanja  u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje u Zagrebu.

Obilježavanje Dana škole proteklo je u ugodnom i intimnom druženju učenika, nastavnika i ostalih djelatnika škole.

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 13. 6. 2022.