Natjecanja 2021./2022.

„U Čabru radi mala škola za veliko znanje. Rekorder je po broju finalista na državnim natjecanjima.“ Naslov je to teksta objavljenog u Novom listu 17. lipnja 2022. godine.

U školskoj godini 2021./2022. 26 se učenika natjecalo u znanju na školskoj razini. To su bila natjecanja iz 8 predmetnih područja (Engleskog jezika, Geografije, Kemije, Povijesti, Fizike, Biologije, Matematike i Hrvatskog jezika) te natjecanje Čitanjem do zvijezda i Klokan. Učenici Goran Ožbolt iz 1.a razreda te Adrian Godeša i Marina Šoštarić iz 3. a razreda natjecali su se čak u 5 kategorija.

Na županijskoj razini natjecalo se 11 učenika. Učenici su se natjecali u znanju iz Kemije, Geografije, Fizike, Povijesti, Biologije, Matematike i Hrvatskog jezika. Sudjelovali su na županijskom natjecanju u Kvizu znanja Čitanjem do zvijezda, na Smotri LiDraNo 2022., Smotri Biosigurnost i Biozaštita te Natjecanju i smotri Opisujemo sustave. Učenici 3. a razreda Adrian Godeša i Marina Šoštarić natjecali su se u čak tri kategorije.

Na državnoj/nacionalnoj  razini natjecalo se ukupno 6 učenika, odnosno 7 učenika, ukoliko u državna natjecanja ubrojimo natjecanje Atom liga. Učenici su sudjelovali u četiri državna natjecanja i smotre, odnosno 5, ukoliko tu ubrojimo natjecanje Atom liga.

Najviše uspjeha na državnoj razini postigli su učenici Andrija Janeš iz 2. a razreda i Jan Kocet iz 3. a razreda koji su na državnom Natjecanju i smotri Opisujemo sustave osvojili prvo mjesto te tako postali dobitnici prestižne Nagrade Oskar znanja. Zapažen uspjeh postigao je tim učenika trećeg razreda, Petar Ule, Marina Šoštarić i Nina Žagar, na Smotri Biosigurnost i Biozaštita te Dorijan Leš iz 1. a razreda na Smotri LidDraNo 2022. Petar Ule natjecao se u znanju iz Geografije te osvojio, odlično, 10. mjesto u državi.

U ekipnom državnom natjecanju Atom liga ekipa učenika osvojila je ukupno 11. mjesto u državi. U ekipi su bili Adrian Godeša, Jan Kocet i Marina Šoštarić.

Učenici su uključeni i u druga natjecanja/natječaje kao npr. natječaje za mlade pisce/pjesnike gdje također postižu zapažene rezultate i nagrade.

No, državna natjecanja poseban su ponos za učenike, njihove voditelje/mentore, ali i za cijelu školu. Za sve razine natjecanja učenici i nastavnici ulažu puno truda te moramo biti ponosni na sve uspjehe učenika bez obzira na razinu na kojoj se natječu.

S pravom je novinar Marinko Krmpotić u Novom listu izjavio: „Srednja škola „Vladimir Nazor“ iz Čabra mala je škola za veliko znanje.“

Čestitke učenicima i njihovim voditeljima na uloženom trudu i postignutim rezultatima!

Poveznica na tekst u Novom listu: https://www.novilist.hr/rijeka-regija/u-cabru-radi-mala-skola-za-veliko-znanje-rekorder-je-po-broju-finalista-na-drzavnim-natjecanjima/

Poveznica na Dnevnik Radija Gorski kotar: Veliki uspjeh čabarskih srednjoškolaca - Radio Gorski kotar (rgk.hr)

Priloženi dokumenti:
Tekst_u_Novom_listu.pdf (598.65 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 29. 6. 2022.