Generacija XYZ

„Generacija XYZ“ naslov je predstave u produkciji Teatar CIRKUS Punkt koja se izvodila u prostorijama škole u utorak, 20. rujna 2022. godine. Gostovanje predstave dio je projekta Kotar SEZONA 7 koja na ovaj način približuje kazalište i izvedbene umjetnosti stanovnicima Gorskog kotara.

„Generacija XYZ“ je predstava koja se bavi temom generacija. Kroz predstavu se prati tri mlade djevojke iz različitih generacija te njihove brige i nesigurnosti koje su nekad različite, a nekad iste.

Predstava se bavi 80-ima, 90-ima i 00-ima. Svaka od tih generacija ima svoje specifičnosti – glazbene žanrove, modne trendove, tehnološke inovacije i specifične probleme, no imaju i puno toga zajedničkog.

Predstava spaja različite izvedbene umjetnosti – glumu, fizički teatar, suvremeni ples, akrobacije i parkour kretanje. U predstavi se koristi metalna konstrukcija koja asocira na penjalice na dječjim igralištima.

Nakon predstave slijedila je radionica u kojoj su učenici zajedno s “mladim djevojkama“, koristeći konstrukciju,  izvodili niz vježbi usmjerenih na rad s tijelom u prostoru i vremenu. Radionica je bila podijeljena na tri dijela: zagrijavanje, učenje akrobatskih elemenata i osmišljavanje vlastitih sekvenci.

Učenici su bili oduševljeni s predstavom, ali, prije svega, s radionicom.

„Predstava koju smo gledali vrlo nas se dojmila. Bila je izvedena na drugačiji, neuobičajeni način, način na koji nismo navikli.

Uz razgovor s učenicima, predstava je počela vrlo ležerno te zapravo nismo niti znali kada je predstava zapravo krenula. Svidjela nam se takva komunikacija između glumaca i publike.

Unatoč tomu što je predstava spajala različite izvedbene umjetnosti kroz koju se provlačila priča o tri djevojke iz različitih generacija bila nam je shvatljiva. Najviše nam se svidjela radionica poslije predstave na kojoj smo se razgibali i izveli razne akrobacije „poput glumica“.  Možda se vidi na slici. smiley" izjavili su ovogodišnji maturanti.

Priloženi dokumenti:
Izvo_acice.jpg (90.23 KB)
Marina.jpg (97.19 KB)
Plakat,_Kotar_teatar.jpg (74.19 KB)
Ucenici_vjezbaju.jpg (99.68 KB)
Zagrijavanje.jpg (96.75 KB)

objavio: Marica Keča   datum: 3. 10. 2022.