Na 14. Susretu gradova i općina - prijatelja djece

Pod motom „Kultura je hura!“ u Rijeci se okupilo oko 150 sudionika, predstavnika 28 gradova i općina koji nose titulu gradova/općina – prijatelja djece. Susretu je nazočila učenica 4. a razreda Marina Šoštarić i stručna suradnica Marica Keča, koordinatorica akcije za Grad Čabar – prijatelj djece.

Susret gradova i općina – prijatelja djece je godišnja tematska manifestacija na kojoj se razmatraju različite teme i prezentiraju primjeri dobre prakse od interesa za djecu, a tema ovogodišnjeg susreta bila je kultura.

Program je započeo svečanim otvorenjem u Art kinu, a nastavio se u ustanovama u kulturi, odnosno Dječjoj kući, Muzeju moderne i suvremene umjetnosti i Palači šećerane.

Na svečanom otvaranju, između ostalih, prisutnima se obratila i pravobraniteljica za djecu Helenca Pirnat Dragičević.

Program je nastavljen u riječkom art kvartu gdje se održala panel rasprava „EPK jučer, danas, sutra“ te kreativnim radionicama u prostorijama Dječje kuće. Radionice: Izrada šećernih kampanula, Igra sjene i marionete, Kviz za filmoljupce, Tvorničke igre i MMSU memory bile su namijenjene prvenstveno djeci te je naša učenica Marina Šoštarić sudjelovala na panel raspravi zajedno sa stručnom suradnicom.

Cilj svih aktivnosti bila je prezentacija najvažnijih postignuća Grada Rijeke u području kulture za djecu te prenošenje tih znanja i iskustava zainteresiranim gradovima i općinama.

Umjesto posjeta Muzeju grada Rijeke za kraj susreta, Marina i stručna suradnica odabrale su vožnju turističkim autobusom kroz grad Rijeku do Trsata. Za predstavnike Grad Čabar- prijatelj djece susret je završio razgledavanjem trsatskog svetišta i šetnjom Trsatskom gradinom.

Priloženi dokumenti:
Predstavnice_iz_Cabra.jpg (197.73 KB)
Marina_u_dvoristu_bivse_secerane.jpg (135.00 KB)
Na_panel_raspravi.jpg (125.29 KB)
U_djecjoj_kuci.jpg (139.01 KB)
Na_Trsatskoj_gradini.jpg (213.13 KB)

objavio: Marica Keča   datum: 20. 10. 2022.