Obilježili smo Svjetski dan jabuke

Uz Svjetski dan jabuke u školi je organizirano predavanje na temu Voće, povrće i zdravlje. Interaktivno predavanje održao je viši stručni savjetnik pri Ministarstvu poljoprivrede Predrag Janeš, struč. spec. ing. agr.

Druženje je započela stručna suradnica kratkim uvodom u obilježavanje mjeseca posvećenog hrani te je naglasila važnost konzumacije jabuke i obilježavanja Svjetskog dana jabuke uz poruku „Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van“.

Cilj je predavanja blio podizanje svijesti o značaju zdrave hrane te poticanje konzumacije voća i povrća. Tijekom predavanja učenici su mogli obnoviti znanje o prehrambenim nutrijentima, piramidi zdrave prehrane, odnosno o tanjuru zdrave prehrane. Osim o nutritivnim svojstvima najčešće konzumiranih voćki, učenici su mogli čuti i brojne zanimljivosti o njima. Nakon predavanja uslijedila su pitanja i rasprava na održanu temu.

Gospodin Janeš obradovao se našem pozivu jer je među učenicima prepoznao brojne koji su sudjelovali u njegovim radionicama i predavanjima još kao polaznici vrtića i osnovne škole.

Na kraju je stručna suradnica učenicima i nazočnim nastavnicima podijelila jabuke kojima ove godine obiluje školski vrt.

Poruka svim koji budu čitali ovaj tekst: Jedna jabuka iz ekološkog uzgoja sadrži toliko nutrijenata koliko ih zajedno ima šest jabuka iz konvencionalne proizvodnje. (podatci s predavanja poznatoga hrvatskog travara Ivana Lesingera)

Priloženi dokumenti:
O_jabuci.JPG (63.98 KB)
Na_predavanju.jpg (67.36 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 26. 10. 2022.