Humanitarna akcija

Obilježavanje mjeseca posvećenog hrani završilo je humanitarnom akcijom – prikupljanjem trajnih prehrambenih namirnica za Pučku kuhinju „Kruh sv. Ante“ Čabar.

Ideja o prikupljanju trajnih prehrambenih namirnica za Pučku kuhinju „Kruh sv. Ante“ Čabar predložena je na sjednici Vijeća učenika još prošle školske godine. U razgovoru s kuharicom pučke kuhinje, Slavicom Kvaternik, stručna je suradnica  saznala koje namirnice su najpotrebnije za pripremu jela u pučkoj kuhinji. Nakon tog razgovora dogovoreno je da učenici, nastavnici i ostali djelatnici doniraju željenu svotu novca za nabavu namirnica. Stručna je suradnica zajedno s učenicima nabavila željene namirnice u obližnjem prodajnom centru.

U ovu humanitarnu akciju uključili su se svi učenici. Priključila im se većina nastavnika i djelatnika.

Prikupili smo novac kojim smo napunili dvije velike kutije prehrambenih proizvoda.

Prikupljene proizvode učenici su odnijeli u pučku kuhinju. Tu ih je dočekala kuharica s iznenađenjem, toplim palačinkama s pekmezom za svakog učenika.

Još jednom smo pokazali da imamo veliko srce i puno empatije za korisnike pučke kuhinje.

Priloženi dokumenti:
Mladi_protiv_gladi,_poziv.docx (12.45 KB)
U_puckoj_kuhinji.jpg (85.27 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 4. 11. 2022.