Srednjoškolci u humanitarnim akcijama

Protekla su se  dva mjeseca naši srednjoškolci uključili u brojne humanitarne akcije. Započeli su suradnju s Udrugom Nada uz Dan ružičaste vrpce, uključili se u sabirnu akciju Solidarnost na djelu i prikupljali hranu za Pučku kuhinju „Kruh sv. Ante“ Čabar. Posebno treba istaknuti njihovo sudjelovanje u najhumanijoj od svih akcija – dobrovoljno darivanje krvi.

U suradnji s Udrugom Nada srednjoškolci su dijelili letke kojima su se građanke upozoravale na važnost ranog otkrivanja karcinoma dojke te prodavali ruže prikupljajući novčana sredstva za potrebe Udruge.

U ovogodišnjoj akciji Solidarnost na djelu pod geslom „Ne dvoji – za drugog izdvoji!“ prodavali su novčane bonove i prikupljali novac za one kojima je najpotrebnije.

Za žitelje grada Čabra, korisnike Pučke kuhinje, prikupljali su hranu, tj. trajne prehrambene proizvode.

Budući da je većina učenika 4.a razreda punoljetna, odlučili su uključiti se u DDK, akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Akcija se provodila 26. listopada u Plešcima u prostorijama ugostiteljskog objekta Pr lipe. Akciji se odazvalo troje učenika: Jan Kocet, Petar Ule i Nina Žagar. Bio je to njihov prvi odaziv. Osjećali su se ponosno nakon što su dali dio sebe – po 450 ml krvi. S razlogom su bili oslobođeni nastave toga dana.

Ponosni smo na sve naše maturante koji već niz godina „darujući dio sebe, daruju nekome život“.

Budućim darivateljima poručujemo da darivanjem krvi ujedno kontroliraju svoje zdravlje.

Više o darivanju krvi možete pronaći na mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu: https://hztm.hr/#darivanje_krvi.

Priloženi dokumenti:
U_akciji_Solidarnost_na_djelu.jpg (171.65 KB)
Petar_daruje_krv.jpg (151.56 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 14. 11. 2022.