Prijave i upis učenika u I. razred

Poštovani budući srednjoškolci!

Prijave i upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. provode se elektroničkim načinom preko mrežne stranice Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) https://srednje.e-upisi.hr

Srednja škola „Vladimir Nazor“ Čabar u školskoj godini 2023./2024. za upis će kandidatima ponuditi program Opće gimnazije i programe obrazovanja za vezane obrte: Automehaničar (JMO) i Alatničar (JMO).

Praktična nastava i vježbe naukovanja za zanimanje Automehaničar provodit će se u poslovnim subjektima koji već godinama surađuju sa školom i posjeduju dozvolu za izvođenje, a to su:

1. Šumarstvo i šumarske usluge, vl. Damjan Šoštarić, Gerovo, Snježnička 12.
  2. Šimić- trgovina, održavanje vozila i strojeva i proizvodnja ŠTOP, vl. Boško Šimić, Prezid, Goranska 5.

Za zanimanje Alatničar zainteresiranim kandidatima provedbu praktične nastave i vježbi naukovanja omogućit će Lož Metalpres d.o.o., Antuna Muhvića 52, Plešce.

Kandidati koji upisuju programe obrazovanja za vezane obrte dužni su pri upisu dostaviti školi potvrdu nadležnog školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti kandidata za propisani program ili liječničku svjedodžbu medicine rada i sklopljen ugovor o naukovanju.

Iznimno, kandidat koji u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu dostavlja potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostavlja školi najkasnije do 30. rujna tekuće školske godine. Ugovor o naukovanju dostavlja se školi pri upisu ili najkasnije do 30. rujna tekuće školske godine.

Ugovor o naukovanju sklapaju obrtnik ili pravna osoba koji imaju dozvolu (licenciju) za izvođenje naukovanja i kandidat (roditelj ili skrbnik kandidata) u skladu sa zakonom koji uređuje obavljanje obrta, a prilikom sklapanja ugovora kandidat donosi na uvid:

• ovjerenu presliku svjedodžbe završnog razreda osnovnog obrazovanja
  • liječničku svjedodžbu medicine rada.

Ugovor o naukovanju sklapa se u četiri (4) istovjetna primjerka od kojih po jedan pripada svakoj ugovornoj strani, nadležnoj ustanovi za strukovno obrazovanje te nadležnoj područnoj obrtničkoj komori, a evidenciju i verifikaciju ugovora o naukovanju vodi Hrvatska obrtnička komora.

Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u šk. god. 2023./2024. propisat će se okvirni broj, veličina i ustrojstvo razrednih odjela, rokovi za upise te ostali uvjeti i postupci za upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. Odluku će donijeti ministar znanosti i obrazovanja. Nakon stupanja na snagu odluke ministra škole i osnivači objavit će na svojim mrežnim stranicama (i oglasnim pločama) natječaj za upis učenika u I. razred za šk. godinu 2023./2024.

Srednja škola „Vladimir Nazor“ Čabar objavit će uvjete, postupke i rokove za prijavu i upis na mrežnoj stranici  http://ss-vnazor-cabar.skole.hr/upisi.

Sve informacije, važne obavijesti i detaljne upute kontinuirano će se objavljivati na mrežnoj stranici www.upisi.hr , a informacije možete dobiti i u tajništvu škole ili na tel. 821 017.

Više informacija o aktivnostima i djelovanju škole možete naći na našoj facebook stranici.

objavio: Sandra Volf   datum: 25. 4. 2023.