Ruksak pun kulture

U sklopu projekta Ruksak pun kulture u školi su gostovali članovi Kazališta Hotel Bulić. S učenicima drugog i trećeg razreda proveli su glumačku radionicu.  Radionica se održala u srijedu 7. lipnja.

Nakon prijave u projekt Ruksak pun kulture,  Ministarstvo kulture i medija našoj je školi dodijelilo provedbu glumačke radionice  koju su realizirali članovi Kazališta Hotel Bulić: Senka Bulić i Jure Radnić.

U radionici su se učenici  upoznali s mehanizmima izvedbe u suvremenom kazalištu.

Autorica i voditeljica radionice, Senka Bulić, učenike je upoznala s načinom odabira teksta, pripreme teksta za kazališno istraživanje, otkrivanjem različitih sadržajnih slojeva, definiranjem konteksta lika, govornom otvorenosti i usmjerenosti u izvedbenom kontekstu suvremenog kazališta. „Navedenim postupcima postiže se povećanje interesa za izražavanjem putem kreativnog procesa, sposobnost samoizražavanja i kritičkog mišljenja, ali i informiranost o različitim formama suvremene umjetnosti, formiranje stava prema novim umjetničkim formama.", izjavila je Senka Bulić, glumica, redateljica i producentica.

Glumac Jure Radnić s učenicima je radio na improvizacijskim tehnikama vezanim uz pokret, stvaranje odnosa govora i tijela jer osnovna karakteristika suvremenog kazališta zvođačko je tijelo i njegovo kretanje. „Način na koji se izvođač kreće i koristi svoje tijelo, određuje karakter cjelokupnog sadržaja. Pozicija suvremenog glumca/izvođača zahtjeva vrhunsku fizičku spremu i korištenje plesnih/fizičkih tehnika u postizanju kvalitete kretanja. Osvještavanje vlastitog tijela i njegovih mogućnosti te pomicanje granica olakšavaju glumački/izvođački proces u kontekstu suvremenog kazališta.“ Rekao je glumac Jure Radnić.

Voditelji su bili veoma zadovoljni aktivnošću i zainteresiranošću naših učenika.

Priloženi dokumenti:
Onda_akcija.jpg (120.94 KB)
Prvo_dogovor.jpg (78.32 KB)
Bilo_je_lijepo.jpg (1.15 MB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 13. 6. 2023.