Planinarenjem do zdravlja

Ove je školske godine učenicima ponuđena izvannastavna aktivnost  „PLANINARENJEM DO ZDRAVLJA“ kako bi se motivirali učenici za stjecanje zdravih navika i aktivnog provođenja slobodnog vremena.

Škola je dogovorila suradnju s PD “Tuhobić“ čiji će članovi (planinarski vodiči), u suradnji s profesoricom tjelesne i zdravstvene kulture Anom Matrljan Uljanić, educirati učenike o svim segmentima

planinarenja.

Tako su nastavnici i učenici u sklopu projekta „Planinarenjem do zdravlja“ realizirali sljedeće izlete:

-izlet na Pohorje/Roglu

-izlet u PP Učka i NP Brijuni

-izlet na Zeleni vir.

Najprije moramo istaknuti svoju impresioniranost kompleksom „Pot med krošnjami Pohorje“ kao i adrenalinskim izazovima kojima šetnica dužine 1000 metara obiluje. Profesorice Ana Matrljan Uljanić, Martina Maslać i maturanti uživali su u avanturi krpljanja na Rogli te tako stekli nezaboravno iskustvo.

Na Učki smo posjetili multimedijalni centar Poklon i uživali u ponuđenim interaktivnim sadržajima. Nakon toga pješačili smo planinarskom stazom Land art koja se prostire obroncima Učke. Uslijedio je posjet NP Brijuni gdje smo dobili niz zanimljivih informacija o flori i fauni te povijesti otočja. Obišli smo i Titov muzej, a u panoramskoj vožnji vlakićem divili smo se ljepotama Brijuna.

Zadnji smo dan nastave proveli u Brodu na Kupi  i Zelenom viru. U Brodu na Kupi posjetili smo muzej Kaštel Zrinskih, a zatim smo krenuli prema Zelenom viru i Vražjem prolazu kao posebnom geomorfološkom rezervatu u Hrvatskoj, a njegove su glavne atrakcije kanjon i predivan slap.

Sa svih smo se izleta vraćali puni energije i oduševljenja prirodnim ljepotama koje smo vidjeli kao i odlukama da bismo ovakve izlete trebali organizirati i iduće školske godine.

objavio: Marica Keča Danijela Peršić Ana Matrljan   datum: 26. 6. 2023.