Nagrade učenicima

Na ovogodišnjoj svečanoj podjeli završnih svjedodžbi podijeljen je velik broj nagrada. Najviše nagrada dodijeljeno je maturantima, učenicima 4.a razreda opće gimnazije.

Svečana podjela završnih svjedodžbi započela je himnom, a zatim je uslijedila pozdravna riječ ravnatelja Kristijana Rajšela. Ravnatelj se osvrnuo na rezultate koje su učenici postigli tijekom protekle školske godine, a potom je prozvao učenike da predstave natjecanje i/ili smotru kojom su ime naše škole predstavljali na državnoj razini.

Marina Šoštarić predstavila je Nacionalni kviz liga u koji su se učenici uključili prvi put. Adrian Godeša i Jan Kocet predstavili su sudjelovanje i uspjeh na Atom ligi. Marija Dorić i Karmen Frbežar iznijele su svoja iskustva sudjelovanja na nacionalnoj razini u Mreži čitanja. Petar Ule predstavio se kao višegodišnji učesnik na državnim natjecanjima u znanju iz Geografije. Andrjja Janeš predstavio je svoj uspješan projekt kojim je sudjelovao na natjecanju i smotri Opisujemo sustave. Nika Peršić, koja se prijavila na nacionalni natječaj Nazorovi dani 2023. recitirala nam je pjesmu Moj jezek za koju je dobila drugu nagradu. I na kraju, Dorijan Leš govorio je o doživljajima sudjelovanja na državnoj smotri LidraNo te nam izveo monolog Vračara Hrvoja Šalkovića.

Uslijedila je podjela nagradi zaslužnim maturantima. Razrednica Martina Maslač prozvala je učenike koji su s odličnim uspjehom završili cjelokupno srednjoškolsko obrazovanje. To su učenici: Karmen Frbežar, Marina Šoštarić, Jan Kocet i Petar Ule. Za postignut odličan uspjeh na kraju 4. razred opće gimnazije i aktivno sudjelovanje u Vijeću učenika nagrađen je Adrian Godeša. Za uspješno sudjelovanje na Državnom natjecanju iz Geografije nagradu je dobio Petar Ule. Marija Dorić i Karmen Frbežar dobile su nagradu za sudjelovanje na državnoj razini iz online kviza Mreža čitanja. Jan Jocet nagrađen je za postignute uspjehe na županijskoj razini iz Biologije, a Marinu Šoštarić Nastavničko vijeće nagradilo je za izniman doprinos u radu škole.

Razrednik 3.a razreda Dejan Paripović nagradu je uručio  Niki Peršić za postignute rezultate na županijskom natjecanju iz Hrvatskoga jezika te uspješno sudjelovanje na Nazorovim danima 2023. Razrednik je nagradu uručio učeniku Andriji Janešu za uspjeh na županijskom natjecanju iz Fizike te osvojeno drugo mjesto na državnom natjecanju i smotri Opisujemo sustave.

Razrednica 2.a razreda Melita Lichtenthal uručila je prigodnu nagradu Dorijanu Lešu za sudjelovanje na državnoj smotri LiDraNo te Goranu Ožboltu za postignut odličan uspjeh, uzorno vladanje te aktivno sudjelovanje u brojnim školskim i županijskim natjecanjima.

Uslijedilo je iznenađenje. !? Ravnatelj je iz omotnice izvukao papir i počeo čitati: „…Odlukom Nastavničkog vijeća za učenika generacije prema Statutu Škole… proglašava učenik Petar Ule.“ Zbog toga je Petru uručena manja novčana nagrada.

Podjela nagradi završila je druženjem učenika i nastavnika uz piće, slatkiše i grickalice koje je stručna suradnica Marica Keča nabavila novcem dobivenim prikupljanjem PET ambalaže u školi.

Razrednici su potom podijelili završne svjedodžbe i pisane pohvalnice svim odličnim učenicima, a maturanti su uz podjelu svjedodžbi imali i malo rođendansko veselje koje je priredila učenica M.D.

Bio je to iznimno ugodan i radostan dan u školi. Toliko malo učenika, a toliko puno nagradi!

objavio: Marica Keča Danijela Peršić   datum: 3. 7. 2023.