Hrvatsko geografsko društvo nagradilo našu nastavnicu geografije

Hrvatsko geografsko društvo dodijelilo je Nagrade HGD-a za 2023. godinu zaslužnim geografima koji su dali svoj doprinos razvoju i afirmaciji geografije ili su doprinijeli radu Društva i njegovim aktivnostima. Među nagrađenima  bila je i naša nastavnica geografije Valentina Tomac.

Dobitnici Nagrade proglašeni su 4. siječnja 2024. godine u sklopu programa 70. zimskog seminara za geografe te su prisutnim dobitnicima svečano uručene Nagrade.

Valentina Tomac, sveučilišna magistra edukacije geografije, dobila je nagradu u kategoriji nagrada za oblicima poučavanja geografije prema zapaženim rezultatima u teorijskom ili praktičnom radu.

Tekst obrazloženja odluke možete pročitati na poveznici: Valentina Tomac_obrazlozenje

Iz teksta obrazloženja izdvajamo:

„Dosadašnjim nastavnim i izvannastavnim radom kolegica Valentina Tomac pridonijela je prepoznatljivosti škola u kojima radi na regionalnoj i nacionalnoj razini kao i unaprjeđenju nastave geografije u posebno izazovnom okružju, s malim brojem učenika u razrednim odjelima, i otežanim uvjetima nastavnoga i izvannastavnoga rada na više lokacija. Stoga joj Odbor za dodjelu Nagrade sa zadovoljstvom dodjeljuje Nagradu Hrvatskoga geografskog društva za poučavanje geografije.“

Samo da se prisjetimo, Valentina je s učenicima naše škole pet puta sudjelovala na državnom natjecanju iz geografije. Tri puta je na državnom natjecanju sudjelovala s Petrom Uleom koji je ove školske godine i upisao studij geografije na Geografskom odsjeku Sveučilišta u Zagrebu Prirodoslovno-matematičkog fakulteta. S učenicima naše škole na državnom nivou Valentina je sudjelovala na smotri i natjecanju Opisujemo sustave gdje su učenici osvojili čak tri Oskara znanja.

Valentina, čestitamo na dobivenoj nagradi i želimo ti puno uspjeha u daljnjem radu.

Priloženi dokumenti:
O_Valentini_u_Novom_listu.jpg (248.71 KB)

objavio: Marica Keča   datum: 26. 3. 2024.

« Travanj 2024 »